петък, 20 юли 2007 г.

По 1 милион евро за всяка година в затвора? Това ме хвърли в музиката :-(

По 1 милион евро за всяка година в затвора? Това ме хвърли в музиката :-(
Тези жени ми стават все по-неприятни. Определено започвам да се съмнявам в невинноста им. Ето сега искат пари от българското правителство и за компенсации за страданията им в Либия. Да не би българското правителство да ги е изпратило там? Не сами са отишли. За какъв дявол трябва да им плащам не само за свободата, но и лични компенсации от джоба си? На мен никой никога нищо не е платил.


Близките на сестрите искат: По 1 милион евро за всяка година в затвора
Държавата ще отпусне пенсии на петте българки

[ 2007-07-20 ]Фани Чоджумова


Близки на медицинските сестри в Либия настояват страданията им да бъдат обезвъзмездени чрез финансови помощи. По 1 млн. евро за всяка излежана година и по 1 млн. евро за всеки от роднините поиска от българската държава Емил Узунов, съпругът на Валя Червеняшка. Не ме карайте да се смея, правителството няма да даде и лев на сестрите, каза по-късно самият той. Узунов допусна, че ако се върнат изобщо в България, сестрите ще гният по нашите затвори.И да искат компенсации, няма кой да им ги даде, коментира Мариан, синът на д-р Здравко Георгиев.

Той за първи път чу за предложението на Узунов всяка сестра да получи по 8 млн. евро, а по 1 млн. евро да вземат близките. Мариан Георгиев бе категоричен, че компенсации ще са крайно необходими, и напомни, че при всички посещения в килията високопоставени представители на ЕС са казвали, че възстановяването им ще бъде крайно трудно. Адаптацията към нормалния начин на живот ще изисква грижи на психолози, психиатри и куп други скъпо струващи неща, категоричен бе Мариан. Адвокат Владимир Шейтанов отказа коментар по темата и добави само, че близките на сестрите имат право да изразяват мнение по този въпрос.

Правителството обмисля да компенсира материално медиците, но евентуално решение в този дух ще бъде взето едва след тяхното завръщане, съобщиха правителствени източници. Възможно е да им бъдат отпуснати и персонални пенсии. По подобен начин бе обезщетен Сергей Антонов, който бе арестуван за атентата срещу папата. През ноември 2005 г. правителството му гласува 200 лв. пенсия за особени заслуги. Мотивът на тогавашния премиер Симеон Сакскобургготски бе "за твърдото му поведение по време на процеса за атентата срещу папата".

Няма коментари: