Всъщност СССР има само единични технологични попадения. До 1941, въпреки помощта на левите евреи, които купуват и му доставят всичко до което се доберат от западните страни, страната си остава неразвита технологично. Това най-добре се вижда през първите две години на ВСВ, когато Червената армия търпи съкрушително поражение.
Обратът настъпва в краят на 1942/1943, като резултат от доставките на модерно оръжие и най-вече стратегически материали за производството му, започващи в голямо количество да пристигат през Иран и Северните пътища по линия на ленд-лиза(от САЩ и Великобритания).По това време се поставя и началото на съветската атомна програма с материали внесени от Америка(уран, алуминиеви тръби за центрофуги и т.н.) . Същата тази програма, по-късно е "подпомогната" от плановете на атомната бомба, доставени от евреите разузнавачи с участието и на британските специални служби. По линия на споразумението Заем-Наем, комунистите са снабдени с английски нови радари, американски радиостанции, ехо локатори за подводници, технологии за производство на медикаменти и дезинфектанти и т.н.... СССР няма нищо от това до 1941 г. и никакъв потенциал да го произведе.
След войната цялата тази техника остава при руснаците и те започват първо да я копират, а след това да я подобряват, но не правят никъде нов технологичен пробив.Това е едно на ръка. Второто е, че след победата си над Третия Райх, СССР получи достъп и до уникални немски технологии - реактивните двигатели на самолетите Месершмит, ракетостроенето , нови системи за кодиране, стрелково оръжие...Но най-вече, получи достъп до немските учени, които остават в неговата окупационна зона и в последствие са принудени да работят като роби за Сталин. Такъв роб на Сталин е например Хуго Шмайзер – истинския изобретател на АК-47. Какво се получава? През 1946, СССР е преял с новости. От една страна е получил модели съвременно оръжие от съюзниците, а от друга е взел военни трофей - немски разработки, съвременни заводи(които демонтира и пренася в Сибир), ноу-хау, и научен човешки ресурс.
В следващите 10-15 години, СССР осмисля, доразработва и копира плячката , която заслужено е придобил след огромно военно усилие. И така до средата на 60те години. Ако в Корейската война, разликата между социалистическото оръжие и западното е незабележима дотолкова, че принуждава ген. Маккарти да иска използването на атомна бомба, то във Виетнам, технологичното превъзходство на Америка е очевидно.
Но времето минава и водачите на СССР са наясно, че трябва да се обновяват и че трофейните технологии са вече остарели. Как ще се обновяват? Първо като впрягат целия научен потенциал на соцлагера да работи основно за военната промишленост и второ като крадат разработки от запада, което пък провокира създаването на КОКОМ. Примери за "руски разработки" колкото искате - прословутия Калашников, копие на немски автомат; първите двигатели на Миг откопирани от Ролс Ройс; първите ПТУР "Шмел" откраднати от французите - СС-10; пистолетът Макаров - копие на Валтер; бомбардировачът Ту-4, копие на американския В-29 Superfortress...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
И всичко това се оказва недостатъчно. Защо? Защото разчитайки на готови неща, СССР не открива сам. До какво води това? До следното: СССР е почти винаги догонващ. САЩ правят ракети въздух-въздух, а СССР следва; САЩ правят прехващача Ф-14 с ракета Феникс и дългобойност над 190км - СССР следва ... и т.н. Това има един огромен недостатък. Той е, че докато се подготвя отговорът на вече излязло западно оръжие, западът пуска ново и то не задължително в същата област. Например СССР се втурва да прави балистични ракети, а САЩ пускат крилати ракети; СССР се напъва и прави като отговор на Ф-14, прехващачът Миг-31 с много дългобойни, но ниско маневрени ракети, а САЩ вече разработват стелт технологията, която отнема всички предимства на прехващачите и спират от производство Ф-14. СССР почти винаги догонва със симетрично оръжие и няма шанс да спечели.
Сега ситуацията за Русия е още по-тежка. Няма я подкрепата от левия световен елит, няма трофей, няма гратис западни технологии ,а слабият руски научен потенциал води до малко нови разработки.
Наистина, все още са възможни единични технологични пробиви, но по принцип Русия все повече ще изостава от конкурентите си. Това вече се забелязва - липса дори на летящ прототип на изтребител от пето поколение, липса на лазерни оръжия, липса на стелт технологии, липса на структурирана ПРО. И това е защото липсват хората правили съветските оръжия. Ето вижте ги, и познайте колко от тях са руснаци?:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Автор: Римл@нин
2 коментара:
Все пак: 1) Най-добрият танк през втората световна война си беше руска разработка - Т-34, а танкът по това време беше най-важното оръжие; 2) Руснаците сами си разработиха водородната бомба; 3) Руснаците изпревариха САЩ в ракетните технологии - първият спътник и първият космонавт бяха техни. Това само с копиране не става.
В интерес на истината американците също си прибраха всички германски учени и технологии, които им трябваха - и така се сдобиха с реактивни самолети и балистични ракети.
В момента Русия се репчи на Запада, но икономически е само 2,8% (по обменен курс) от Запада (ЕС + САЩ + Канада + Австралия).
Прочетете някоя от книгите на Виктор Суворов и ще разберете причините за тоталния разгром на Червената армия през 1941 година.
Европа за малко се разминава с пълна и тотална болшевизация.
http://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Suvorov
Сталин Мировая революция история 001 - YouTube
Американците също много активно се възползват от познанията и уменията на германците.
"Operation Paperclip (also credited as Project Paperclip) was the code name under which the U.S. intelligence and military services extracted German scientists from Nazi Germany, during and after the final stages of World War II."
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_paperclip
Публикуване на коментар