Съботно неталибанско скоч време ;-)
събота, 25 април 2009 г.
Битката за Пакистан - талибаните се изтеглят от провинция Бунер
В петък на 24/04/2009 година, след договореност с емисари на Държавния департамент, талибаните започват да се изтеглят от провинция Бунер, която се намира на 100 километра от столицата Исламабад. В разрез на досега водената политика, американските власти са влезли в контакт с движение „Талибан” и са водили преговори, при които са приели условията на радикалните ислямисти. Талибаните приемат това като капитулация на Вашингтон.
Разбира се, никой не се учудва, че така нареченото изтегляне е само един спектакъл:
А в това време в Пакистан ...
... докато Обама се кланяше на Абдаллах II:
"Ние трябва да признаем фактите - Пакистан пропада и това ще създаде такъв проблем какъвто ние не сме виждали досега в това, което наричаме война срещу тероризма." David Kilcullen, бивш офицер от австралийската армия съветник по сигурноста на Буш и на Обама.
Пакистан има 173 милиона население и около 100 атомни бомби, пакистанската армия е по-голяма от американската и 2/3 от страната се намира под контрола на движението "Талибан", което е цивилната секция на организацията Ал Кайда.
петък, 24 април 2009 г.
Талибаните с атомна бомба преди Иран? Походът към Исламабад
В Пакистан талибаните се приближават до столицата. Вчера бойците от движение "Талибан" са установили контрол над провинция Бунер, която се намира на 100 километра от Исламабад. Населението от северните пакистански провинции масово минава на тяхна страна.
четвъртък, 23 април 2009 г.
Джейкоб Зума - новия Президент ЮАР
Джейкоб Зума. Зулус. Възраст - 67 години. Полигамен - има три жени и най-малко 13 деца. С една от жените си се развел, а петата му жена е починала. В миналото обвиняван в изнасилване на болна от СПИН. В съда като оправдание казал: "Аз след това се измих". Освен това по неговите думи изнасилената носела къса поличка и така се опитала да го съблазни.
Син на полицай. След смъртта на баща си не успява да завърши училище. Съратник на Нелсон Мандела. Бил на военна подготовка в СССР ...
сряда, 22 април 2009 г.
Цезар, републиките и свободата
Преди време, наистина доста разхвърляно, се помъчих да опиша как си представям организацията на обществото:
Инициативните мрежи, мафията и невротиците
Интересно е как едни и същи идеи непрекъснато присъстват като стълбове в човешкото съществуване. Двадесет и един века по-рано:
понеделник, 20 април 2009 г.
Религии с атомни бомби
Ако изключим САЩ, ето как се разпределят притежаващите атомно оръжие по религиозен признак:
Католиците - Франция
Протестантите - Великобритания
Православните - Русия
Сунитите - Пакистан
Конфуцианството - Китай
Индуизъм/Будизум - Индия
Юдаизъм - Израел
В списъка липсват шиитите. Всички останали световни религии и течения имат своята бомба. Каквото и да се говори ядрената програма на Иран не е само мирна. Когато той се сдобие с бомба списъкът ще бъде пълен. Това е само въпрос на време.
неделя, 19 април 2009 г.
Цените на любовта в Хонконг - рускините са най-скъпи
В любовната индустрия руското качество е световно признато. Цената на руските момичета жрици на любовта в Хонконг е два пъти по-висока от тази на китайките. За съжаление това е една от малкото области, в които руската стока се приема без всякакви резерви от пазара.
Красотата на таланта
Миналата седмица 47 годишната Susan Boyle шокира Великобритания с изпълнението си по време на конкурса
Britains Got Talent 2009
Над 40 000 000 зрители са гледали клипа в You Tube.
"
Талантът е Божи дар.
Защо Барак Обама се покланя на Крал Абдаллах II ?
Снимката е от срещата G20. Според вас защо Барак Хюсеин Обама, Президент на най-мощната световна демократична държава, в която религията е отделена от цивилната власт, се кланя на Краля-теократ на Саудитска Арабия ?
Никой от казионните медии не посмя да коментира, или поне да обърне внимание на този факт. Обама е и най-голям защитник на приемането на Турция в ЕС.
"Джамийте са нашите казарми, куполите им са нашите каски, минаретата са нашите байонети, вярващите са нашите войници."
Ердоган, Министър председател на Турция, 1998 година
събота, 18 април 2009 г.
Чечения празнува изтеглянето на руските солдати
На 16/04/2009 година започна изтеглянето на Вътрешните войски на Руската федерация от Чечня. В републиката остават постоянно една мотострелкова дивизия на армията и 46та бригада от силите на МВР.
16 Април става национален празник в Чечения и ще бъде празнуван ежегодно. По повод изтеглянето на руснаците, които населението приема като окупатори, в страната са проведени масови тържества:
Чеченците едва ли ще простят някога на Русия за масовите убийства на цивилно население:
1995 година - руски войник пред масов гроб на чеченски цивилни.
Кой от кого празнува своята независимост
Нидерландия и Белорусия - независимост от Третия райх.
Израел и Намибия празнуват независимост от "Британски мандат". :-)
Руснаци и поляци празнуват независимост един от друг.
Най-древна независимост - Швейцария през 1291 година.
Страни - рекордьорки, от които са се освободили най-много държави:
1. От Великобритания - 46 държави празнуват независимостта си
2. От Франция - 15 държави
3. От Русия и СССР - 13 държави празнуват независимост (някои по два пъти).
петък, 17 април 2009 г.
Краят на Уолл Стрийт - The End
Ако имате търпение и се интересувате по-долу давам линковете към две статии, които добре обясняват какво се случва, защо и как е станало, както и силите които го предизвикват, но не винаги успяват да го контролират. Текстовете са на английски. Може би някой ще се амбицира и ще ги преведе на български.