понеделник, 20 октомври 2008 г.

Руснаците могат само да си мечтаят за валута като Българския лев

България имаше голям късмет с влизането си в ЕС. Една от основните предпоставки за това беше и железния български лев. ( трябва да се благодари за това на Иван Костов).

Не всички страни имат този шанс. Ето например Русия, водена от Путин, затъва все по дълбоко в кризата.

От утре, в така самонареклата се "велика" енергийна държава, се въвеждат ограничения за закупуване на валута от гражданите. Това разбира се, ще доведе и до възникването на черен пазар и двоен курс на долара и еврото, което пък ще захрани допълнително руската престъпност. Гответе се да посрещате руски икономически емигранти в България:

В России ограничивают покупку долларов

8.10 19:13   MIGnews.com


Агенство Reuters сообщает о предстоящей резкой девальвации курса рубля по отношению к доллару. Пока удержать рубль на плаву не удается, хотя Центробанк направил уже 70 миллиардов долларов из государственных резервов на поддержание нынешнего, сильно завышенного, курса рубля на уровне 30/40 рублей за евро-долларовую корзину.
Резервы России составляют сейчас 530 миллиардов долларов, при нынешних темпах развития кризиса их может хватить месяцев на семь.


Напомним, что по самым оптимистическим прогнозам западных правительств, кризис продлится примерно два года.


На понижение курса рубля влияет все более усиливающееся падение курсов акций российских предприятий и вывод из страны иностранного капитала.


С понедельника, 20 октября, в России устанавливается лимит на покупку долларов в пунктах обмена. Сумма лимита пока не названа.
Эксперты полагают, что подобная мера приведет к появлению обширного черного рынка иностранной валюты.

Technorati Tags: ,

Няма коментари: