петък, 8 август 2008 г.

Това, което Русия забрави за 20 години е как СССР загуби Студената война

... икономиката му рухна и не издържа на напрежението.

Днес руската борса се срина в резултат на нахлуването на руските войски в Грузия. Финансовите пазари реагираха еднозначно.

 

picture

събота, 2 август 2008 г.

По-силно от кино ... NCIS

NCIS_Casting

Службата за криминални разследвания на амeриканския военноморски флот - NCIS (Naval Criminal Investigative Service) е вдъхновила режисьорът Доналд Белизарио да създаде един от най-успешните холивудски сериали в момента - NCIS. Тези от вас, които харесват геройте на филмите - Тони Динозо, Аби, Зива, МакГей, спешъл ейджънт Гибс, Дъки, може би не знаят, че всъщност реалността на терена понякога превъзхожда фантазията на кинаджиите.

четвъртък, 31 юли 2008 г.

20 години по-късно -100% ефикасност на противоракетната защита

 displays

Без съмнение създаването на действаща и ефикасна противоракетна защита е едно от най-големите технологични постижения на Запада. Началото беше поставено през осемдесетте години от Роналд Рейгън и тогава малко бяха хората, които вярваха, че проектът е реален. Най-активна в доказването на невъзможността от изграждане на действаща система беше съветската пропаганда и левите медии в САЩ и Европа. По това време си спомням статия в Ню Йорк Таймс, в която няколко мъстите експерта носеха от десет кладенеца вода за да докажат, че противоракетна защита е невъзможно да бъде изградена и ако нещо наистина бъде направено, то то ще бъде с не повече от 60% възможност за поразяване на целите. Е,… почти както винаги левите експерти от NYT са бъркали.

събота, 26 юли 2008 г.

Алманах "Македония"

Добавих го за теглене в Хамбара. Заслужава си да се разгледа. Файлът е 614 Мб.

 

Немци и французи искат Обама за Президент, но на САЩ

obama_berlin2

Берлинчанин подръжник на Обама

Германците предпочитали Барак Обама за президент на САЩ. И французите го предпочитали. Изобщо в Европа предпочитат Обама да бъде президент на Съединените Американски Щати.

Но един медал винаги има две страни. Логичен е въпросът защо немците не искат Канцлер на федеративната република да бъде турчин? Та нима няма нито един немец с турски прозход, който да заслужава поста?

При французите е още по-лесно. Те имат над 10% арабско население и тенденцията е за нарастване. По-голямата част от арабите са вече френски граждани от второ и дори трето поколение. Много по-добре ще бъде вместо да пренасят предпочитанията си за САЩ, французите да издигнат кандидатура за Президент на Франция на човек с арабски произход и име ... например: Абдул Мустафа. Представете си само колко добре звучи: "А сега Дами и Господа, да ви представя новия Президент на Република Франция Абдул Исмаил Мустафа"

Е да, както сте отгатнали, нито германците, нито французите им минава през ума такава ситуация за собствените им страни, но в Америка това е възможно. САЩ са най- старата модерна демокрация и американците са далеч по-малко расисти от европейците. В САЩ е възможно да има кандидат за президент от черното малцинство и този кандидат има шанс да спечели. Кога в някоя европейска страна ще сме свидетели на подобна ситуация? Според мен това няма да е в обозримото бъдеще. По отношение на демокрацията европейците има още много какво да научат от Америка.

Друг немски фен на Барак

 

O_Verkaeufer_Button_131384b

 

четвъртък, 24 юли 2008 г.

Момичета с пушки ( Girls & Guns ) 36

actres3

Православно-комунистическо "бойно другарство". Младич предал Караджич

587

 

Daily Telegraph съобщиха името на човека, който е дал информация на специалните служби за местонахождението на Радован Караджич. Весникът твърди, че беглецът е предаден от друг беглец – бившия му съратник генерал Радко Младич. Така той се опитвал да издейства по-леки условия за себе си пред Хагския съд.

събота, 19 юли 2008 г.

Приятелите на Президента Първанов - мафиоти, доносници и диктатори

001296205-big

 

"За да ти кажа какъв си, кажи ми кои са ти приятели."
Народна мъдрост


Изброявайки приятелите на Президента Първанов, веднага се набива в очи следното - те или са свързани с мафията и някакви злоупотреби или са агенти на руското разузнаване и бивши доносници на ДС, а в международен план, Първанов най-добре се е разбирал с диктаторите Путин, Садам Хюсеин и Милошевич.
И така кратка ретроспекция на президентските приятели:

четвъртък, 17 юли 2008 г.

Израел освободи терориста Кунтар

h 22 май 1979 година, Израел, недалеч от Нагария...

Израелските специални части задържат Самир Кунтар. Той е един от четиримата ливанци преплували с надуваема лодка от Ливан в Израел и нападнали къщата на Дани Харан. Терористите убиват стопанина и четиригодишната му дъщеря Ейнат. Кунтар и разбива главата с камък.  Жената на на Дани Харан се опитва да се спаси от убииците и по грешка задушава двугодишната си дъщеря.

вторник, 15 юли 2008 г.

Религия на толерантността, любовта и мира

610aНа 13 юли 2008, две афганистанки са били обвинени в проституция и по-късно през деня екзекутирани от талибаните. Това събитие отговаря отчасти на въпроса защо стоим с НАТО в тази страна, в която няма петрол и какво защитаваме там.

2 days ago: Local people watch two Afghan women shot and killed by Taliban in Ghazni province, Afghanistan, on Sunday, July 13, 2008. Taliban fighters told Associated Press Television News that the two were executed for allegedly running a prostitution ring catering to U.S. soldiers and other foreign contractors at a U.S. base in Ghazni city.

 

 

Нож в гърба на Обама

340x-1

Карикатурата на семейство Обама, публикувана на заглавната страница на New Yorker, цели да иронизира критиците му, но по всичко изглежда, че тя постига точно обратния ефект. Шефовете на кампанията на Барак хич не са доволни, ама хич...

Обърнете внимание, че на рисунката американското знаме е в огъня, а над камината е закачен портрета на Усама - доста мрачна шега и то в такава лява медия като New Yorker.

Anyone smell the hand of Hillary here? smile_wink

Православни безбожници - патриарси и попове с партиен билет

02120114_d

Калиник Врачански бил полковник от ДС, предал на МВР библиотеката на владиката Михаил като ”особено опасна”. Покайното писмо на митрополит Йосиф, глава на мисията на БПЦ в Ню Йорк, публикувано на сайта Pravoslavie.bg миналата седмица, изненада родните медии, които незабавно препечатаха най-пикантните откъси от него. По ирония на съдбата този текст, в който особено близкият до патриарх Максим йерей уж си посипва главата с пепел заради това, че е бил принуден навремето да пише „докладни” до ДС, не сюрпризира само „БЛИЦ”. Още през лятото на м.г. напомнихме на българските читатели, че преди цели 18 години група честни нашенски богослови и духовници го призоваха да се покае и да изкупи греховете си, поемайки църквата в родното си село Славовица, Пазарджишко. Но Йосиф, когото зад гърба му всички в клира наричат „джуджето”, само се изсмял и казал, че това ще стане, „когато цъфнат налъмите”. Днес покайното писмо на владиката е факт, но и в него се прокрадва присъщото му високомерие и надеждата, че като се отворят досиетата, може да се окаже не доносник, а жертва/?!/ „Времето беше такова, нямаше как, от тайните служби ми извиваха ръцете, на никого не съм навредил”, е лайтмотивът на Йосифовото послание. Според запознати с интригата Американският митрополит изпреварил събитията – тоест, отварянето на досиетата на висшия клир, като с този ход целял да смекчи удара върху репутацията си в САЩ, а и да не бъде съден строго от събратята си в Синода и заточен в манастир. Неслучайно на финала на писмото дядо Йосиф намеква, че иска да се връща в България, понеже му било домиляло за родината. Истината е, че ако се окаже свързан по някакъв начин със спецслужбите на бившия режим, US-властите ще преустановят сътрудничеството си с него.

понеделник, 14 юли 2008 г.

Израел ще атакува Иран от американски летища в Ирак

 

Map image
Или поне такива са слуховете, които настойчиво циркулират в инфосферата. Според иракската телевизия YNET, израелските самолети се намират вече на Ирак, недалеч от иранската граница. В броя си от 13.07.2008, THE JERUSALEM POST публикува статията „Bush gave Israel amber light to attack”:

According to the official, Bush has given Israel free rein to attack Iran's nuclear sites …

On Friday, sources in the Iraqi Defense Ministry told a local news network that IAF war planes were practicing in Iraqi airspace and landing on US airbases in the country as a preparation for a potential strike on Iran.

неделя, 13 юли 2008 г.

Военните роботи са новия хит. Предатор готов за бойна мисия

 

predator-ready-for-the-hunt

 

An armed MQ-9 Reaper unmanned aerial vehicle taxis down a runway in Afghanistan. (U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Brian Ferguson)

 

Роботите навлизат широко в армията, подводни машини за атака на противника, пехотни роботи за огнева подръжка на земните части и за изпълнение на мисии с особенно висок риск, въздушни машини с многоцелева употреба за бойни и разузнавателни мисии.

Американската армия държи монопола в тази област. Зад нея е и огромния научен и технологичен потенцияал на САЩ. Никой друг в света няма подобни оръжия, които по своя характер са високо хуманни - намаляват броя на жертвите в редовете на армията и ВВС защото поемат най-опасните мисии и освен това намаляват жертвите сред мирното населени(колатерал демидж).

Роботите са по-прецизни от човека, но все още са с много малък ресурс за вземане на самостоятелно решение. Бъдещето е днес, или поне в американската армия е така.

понеделник, 7 юли 2008 г.

Цифри с аромат на бензин

  ЕС САЩ Русия Дата
Ел. енергия кВч 20,2 6,27 6,3 06.2008
Бензин $ 2,35 1,08 1,0 30.06.2008
Нефт Б$ 140,7 141,1 42,5 30.06.2008
Газ m3 324 255 72 2007

 

Цените на енергията в ЕС е средно 2-3 пъти по-висока от тази в Русия, а заплатите в Западна Европа са 5 пъти по-високи.

И въпреки това Русия не успява почти нищо да произведе и да експортира в ЕС(с изключение на суровини, които добива както и Гана) и обратно - Русия внася огромно количество от стоки от ЕС.